ייעוץ פסיכולוגי בקריות

פסיכותרפיה

פסיכותרפיהטיפול פסיכולוגי – פסיכותרפיה הוא כל צורה של טיפול בהפרעות פסיכולוגיות, רגשיות והתנהגותיות שבו האדם יוצר מערכת יחסים עם מטופל אחד או מספר מטופלים, לצורך שינוי או הסרת מחסומים קיימים וקידום הצמיחה האישית. תרופות פסיכותרפיות עשויות לשמש כנספח לטיפול, אך השפעת הריפוי נוצרת בעיקר על ידי הדיבור, מעשיו של המטפל ותגובות המטופל אליהם.
אלה נועדו ליצור מערכת יחסים בטוחה, אינטימית ומשמעותית מבחינה רגשית בין פסיכולוג מומלץ בצפון למטופל, שיפיגו את חששותיו של המטופל. מספר שיטות טיפול, פרטניות וקבוצתיות, משמשות לטיפול במצוקה נפשית, והן כוללת סממנים רגשיים, קוגניטיביים, התנהגותיים ופיזיים.

פסיכותרפיה של הפרעות התנהגות

צורות אלה כוללות הפרעות התנהגות של ילדים ומבוגרים, תגובות רגשיות ללחצים, קשיים שונים, משברים רגילים בחיים, הפרעות פסיכוטיות, הפרעות נוירוטיות כגון חרדה ודיכאון (הפרעות כרוניות בתפקוד האישי מלוות לעתים קרובות בסממנים גופניים של מתח), התמכרויות, הפרעות פסיכוסומטיות (מחלה פיזית שנגרמה או הוחמרה על ידי רכיבים רגשיים) והפרעות אישיות. עקרונות טיפוליים אלה גם הושמו בתוכניות השיקום לאנשים עם מוגבלויות נפשיות וחולים כרוניים.
טיפולים הומניסטיים, פסיכואנליטיים, קוגניטיביים ובין-אישיים תורמים לצמיחת האישיות ועוזרים לקבל תובנה והכרה ברגשות ובהתנהגות שלהם. כדי להקל על זה, פסיכותרפיסטים מנסים ליצור סיטואציה טיפולית שתאפשר למטופלים להביע את עצמם בחופש מוחלט, תוך שהמטפל שומר על עמדה לא שיפוטית.

הפסיכותרפיה ההומניסטית

גישה זו נועדה לעזור למטופלים לגלות היבטים באישיותם שנדחקו מחוץ לתודעה. זה גם גורם לאדם להתנסות בחשיבה ובהתנהגות יותר מסתגלת.
הפסיכותרפיה ההומניסטית יותר מחזיקה בדעה שיחס אמפתי של המטפל, חום ועמדה חיובית עקבית לא תנאים מוקדמים, יש בהם כדי לייצר שינויים חשובים אצל המטופל. טיפולים במסורת הפסיכואנליטית נוקטים בגישה מעט שונה: תוך שימת דגש על חשיבות היחסים הטיפוליים, טיפולים פסיכואנליטיים מתמקדים גם בניתוח רגשות כאמצעי לסייע למטופלים להבין את הרגשות שהם חווים. שני סוגי הטיפול מובדלים במושגים שלהם ובדגש שהם נותנים לסממנים, פעולות, חוויות, או לרגשותיו של המטופל.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך