ייעוץ פסיכולוגי בקריות

מהי תרפיה?

מהי תרפיה?לפני שנבין מהי תרפיה, אנחנו חייבים להבין מהי משמעות המילה. כמו במקרים רבים בעולם הרפואי המילה תרפיה נגזרת ממונח יווני – הנסיון לטפל בבעיה שאובחנה אצל חולה – ובמילה אחת, תרפיה היא טיפול. הטיפול יכול להיות בצורות שונות – החל מפיזיותרפיה, טיפול תרופתי ואף התעמלות וכושר – תלוי בבעיה או במחלה שאובחנה.
באיזה צורות תרפיה יכולה להגיע? האמינו או לא, אבל ישנם כל כך הרבה סוגים של תרפיה שאדם יכול בקלות לכתוב סדרת ספרים אך ורק על הצורות בהן התרפיה מגיעה. ישנם תרפיות אשר מטפלות הן באספקט המנטלי והן באספקט הפיזי. תרפיות המטפלות באספקט הפסיכולוגי יכולות להיות תרפיות התנהגותיות, טיפול פסיכולוגי, תרפיות אנליטית קוגנטיבית ואף תרפיה בעיסוק.

תרפיה באומנות

תרפיה באומנות היא משהו שאנשים מסוימים אשר מעוניינים להבין את עצמם ואת מטרותיהם טוב יותר עושים. תרפיה התנהגותית היא טיפול עבור אנשים אשר סובלים מפוביות אשר גורמים להם התקפי חרדה ואשר דורשים מהם לעבור טיפול בחרדה ובעיות נוספות.
מומחים אומרים לדוגמה על מנדלות לצביעה שיכול לעזור המון בתרפיה. תלוי בבעיה ככל הנראה יש סוג טיפול ותרפיה בשבילו. בעוד שהתרפיות שהוזכרו לעיל לא מזכירות תרופות, חלק מהתוכניות התרפיות אכן משלבות מרשמי תרופות לטיפול על מנת שיעבור בהצלחה – אך מדובר בסך הכל בחלק קטן מאוד מהמבחר הרחב של התרפיות שזמינות לנו. הטיפול משתנה מפציינט לפציינט כתוצאה מהמצב הספיציפי שלו או שלה וכמובן, מי המומחה המטפל ומה הם מרגישים שישרת את הפציינט בצורה הטובה ביותר. תרפיות נוספות מומצאות ומפותחות מדי יום ככל שיותר מידע מתגלה על המחלות והחוליים אשר משפיעות על האוכולוסיה האנושית בעולם.

טיפולים אלטרנטיביים

כמובן, ישנם טיפולים אלטרנטיביים דוגמת מסאג'ים, דיקור סיני ורבים אחרים אשר נחשבים לתרפיה אשר הרפואה הקונבציונלית לא תאשר כי אכן הם עוזרים אך כמובן אף פעם לא תגיד לא – וזאת מכיוון שנפש בריאה משמעותה גוף בריא ולכן לפעמים גם טיפולים אלטרנטיביים (אשר חלקם הגדול באמת עוזר) יכולים לעזור לאנשים להבריא.
לסיכום, ניתן בהחלט להגיד כי אין סוף לסוגי התרפיות אשר קיימות בעולם – בעצם אפשר להגיד כי ישנה תרפיה כמעט לכל סוג מחלה או בעיה. ישנם רופאים שיגידו כי אכן טיפולים אלטרנטיביים עוזרים וישנם כאלה שיגידו שזוהי שרלטנות – עם זאת אין ספק שכאשר יש בעיה פסיכולוגית או התנהגותית עדיין כדאי לפנות לעזרתו המקצועית של פסיכולוג – מכיוון שלו יש את ההכשרה הטובה ביותר לטפל בבעיה התנהגותית.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך