ייעוץ פסיכולוגי בקריות

ייעוץ זוגי – שיטות עבודה שמביאות תוצאות

ייעוץ זוגי - שיטות עבודה שמביאות תוצאותמטרת הייעוץ הזוגי היא למקד את הבעיה ולהבין מה קרה לנו במשך הזמן. איך קרה שבחרנו בבן הזוג שלנו ואנחנו לא ידועים איך להתמודד איתו ביום יום? משהו בדרך הלך לאיבוד…
ייעוץ זוגי ממוקד ומכוון יסייע להבין מה קרה שם ויעזור לכם להחזיר את החיים
למסלולם המקורי.
ייעוץ זוגי אינו פועל כמטה קסם, אך הוא יעזור לכם למצוא את המסלול הנכון של כל אחד מכם ביחד ולחוד ויאפשר לכם לחזור אל הזוגיות כפי שתרצו אותה.

שיטות טיפול ביעוץ זוגי

השיטה בה אני עובד מאפשרת תוך זמן קצר יחסית לאתר את הקושי בין בני הזוג ולטפל בו בצורה יסודית. הטיפול קצר וממוקד ונותן לבני הזוג כלים ליצירת זוגיות טובה.
זוגות רבים אינם יודעים מה גורם להם להגיע למשברים גדולים ומה מונע מהם לסיים אותם. הייעוץ הזוגי נועד לגלות את הדפוסים האוטומטים בהם אנו נוקטים ומסייע לנו לעצור אותם, מסייע לנו לזהות את המכשולים שעומדים בדרכינו ולהסיר אותם ממסלול חיינו.
יעוץ זוגי מסייע לנו לזהות את המשקעים אותם אנו מביאים יום יום לזוגיות וללמוד איך למחוק אותם מחיינו. ייעוץ זוגי הוא תהליך שבו זוג מתאמן להאמין מחדש האחד בשניה.
השלב הראשון של הייעוץ הזוגי הוא להקשיב ולהבין את בן הזוג שלנו ורק אחר כך להגיב.
השלב השני של הייעוץ הזוגי יאפשר לנו להבין את התהליכים שקורים לנו באינטראקציה עם בן הזוג ויאפשר לנו לשלוט בהם ולהגיב כפי שהיינו רוצים.השלבים הבאים ילמדו אותנו תקשורת נכונה, ואמונה שהחיים הזוגיים יראו בדיוק כמו שאנחנו נעצב אותם.
יעוץ זוגי מספק כלים בהם משתמשים במהלך תקופת הייעוץ ולאחר מכן בכל פעם שמזהים משבר מתקרב. לפעמים, אם הזוג נפגש דרך אתר הכרויות יכול להיות שמובן מעליו שאחרי זמן קצר הם מכירות טוב יותר אחד את השני.
לעיתים רק אחד מבני הזוג לוקח אחריות ומעוניין להתחיל בייעוץ – זה אפשרי!
טיפול זוגי ניתן לעשות לבד ובן הזוג השני יאלץ להתאים את עצמו לשינויים שיתחילו להופיע בזוגיות.

ייעוץ זוגי בנפרד

התהליך אמנם מכונה טיפול זוגי אבל ניתן להעניק אותו בנפרד, כלומר, במקום במתכונת ששני בני הזוג יושבים יחדיו אל מול היועץ, ניתן לערוך הפרדת כוחות.
באמצעות ייעוץ זוגי במתכונת של פגישות בארבע עיניים ניתן לעיתים לחשוף הרבה יותר פרטים קריטיים וחשובים.
המתכונת המקובלת של טיפול זוגי היא שילוב בין פגישות זוגיות לפגישות ייחודיות, ללא קבלה של ייעוץ זוגי בכלל רוב מערכות היחסים שעלו על שרטון מהרה יטבעו במעמקי הפרידה והגירושין.
הייעוץ הזוגי הוא ברוב המקרים נקודת העגינה האחרונה שבה יש עוד סיכוי לשיקום והצלת מערכת היחסים שעל הפרק, בכוחו של היועץ לגרום לספינה לשוב על עקבותיה או להמשיך במסלול שבסופו הפרידה ופירוק כל המערכת.
בכל מקרה המילה האחרונה היא של בני הזוג בלבד, היועץ כאמור רק מייעץ.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך