ייעוץ פסיכולוגי בקריות

טיפול זוגי

טיפול זוגיטיפול זוגי הוא אינו חינוך מחדש של כל אחד מבני המערכת הזוגית, המטפל אינו משמש כבורר והוא אינו נמצא בכדי לספק תשובות ברורות וחד משמעיות בנוגע ל-האם על בני הזוג להישאר יחד ולעבוד על הקשר או שעליהם להיפרד. טיפול זוגי הוא תהליך אשר מחייב התייחסות של שני בני הזוג אליו, לצד מוכנות להגיע לכדי שינוי רגשי.
טיפול זוגי בקריות לרוב נמשך בין 10 ל-20 מפגשים, וזה קורה כאשר הטיפול הינו ממוקד. בכל שלב בני הזוג יכולים להגיע לכדי החלטה כי הם מעוניינים לסיים את התהליך, והם אינם מחויבים למספר מסוים של מפגשים בשום שלב. פניות רבות לקראת טיפול זוגי נעשות על ידי אחד מבני הזוג אשר מעוניין להיכנס לתהליך כאשר האחר מתנגד, מהסס או חושש להיכנס לתוכו. ברוב המקרים, בן הזוג אשר סרב תחילה להגיע יחד עם בן הזוג לקבלת טיפול זוגי יצטרף לאחר זמן מה כאשר הוא ירגיש בשינויי מתרחש בקרב בן הזוג.

מי צריך טיפול זוגי

טיפול זוגי אינו מצריך בהכרח את הנוכחות של שני בני הזוג בתהליך. לא פעם אחד מבני הזוג מרגיש כי הוא זקוק לפקיחת עיניים כאשר בן הזוג השני לא מעוניין להצטרף לתהליך. טיפול זוגי יכול להתרחש גם כאשר רק אחד מהשניים לוקח בו חלק, כאשר שינוי באותו אדם יחיד יכול ליצור השפעה ישירה ולחולל שינויים על המערכת הזוגית כולה ועל בן הזוג השני.
בכדי לקבל טיפול זוגי מקצועי ואיכותי, מומלץ לפנות למטפל המתמחה בסוג טיפול זוגי מקצועי ויעיל, אשר יכול להוביל לפתרון בעיות בתחום הפרט, הזוגיות והמשפחה. כמו כן, כדאי לבחור מטפל טיפול זוגי בעל ניסיון וידע בתחום, עם רקע מקצועי מתאים.

טיפול זוגי – מגוון שיטות טיפול

בעיות בחיי המשפחה, הזוגיות וקשיים אישיים מצריכים פנייה לקבלת טיפול זוגי. אמנם זהו אינו דבר מחייב, אך בכדי להגיע להשלמה עצמית, ומתוך כך להצלחה בתחום הזוגי, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מהתחום שילוו אתכם לאורך התהליך. טיפול זוגי אשר ניתן על ידי אנשי מקצוע ומטפלים מוסמכים ומוכרים יכול לסייע לכם לפתח לעצמם כלים ומיומנויות חשובים לחיים משותפים.
ישנם מספר שיטות אשר ניתן לעבוד על פיהן בתחום טיפול זוגי. אחת השיטות מאפשרת טיפול זוגי בזמן קצר יחסית, ובה מאתרים את הקושי בין בני הזוג ומעניקים לו טיפול יסודי ומעמיק. זהו טיפול זוגי קצר מועד המספק כלים להתנהלות נכונה בין בני הזוג. טיפול זוגי מאפשר לגלות את הדפוסים האוטומטיים שבהם אנו נוקטים כאשר אנו נתקלים בעימותים עם בני הזוג, ולשפר אותם כך שהם יניבו את התוצאות בהן אנו מעוניינים.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך