ייעוץ פסיכולוגי בקריות

טיפול זוגי בזום

טיפול זוגי בזוםלאחרונה בגלל המצב הקיים של המגיף קורנה, יותר ויותר פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, או מטפלים זוגיים מעניקים טיפול זוגי בזום באותה רמה מקצועית כמו בקליניקה. לרוב השאלות הקשורות לטיפול זוגי הן: מה שקורה בתוך הזוגיות, באותו מרחב אינטימי שנוצר בין השניים, איך נראים היחסים ביניהם במשך השנים ואיך ניתן לעזור להם אחרי שנקלעו לבעיות.
מי יודע איך באמת נראית מערכת היחסים בין בני הזוג? אף אחד וזו האמת. אף אחד מבחוץ לא יכול לדעת מה באמת קורה בתוך הזוגיות. ואז, מה הטעם בכך שהזוג יגיע לטיפול והאם טיפול זוגי בזום יעיל? בדרך כלל זוגות מגיעים לטיפול מאוחר מדי.

הרגע הנכון לטיפול זוגי בזום

זוגות בדרך כלל מחליטים לקבל טיפול זוגי בזום ברגע שאחד משני בני הזוג כבר יוצא מהקשר או אפילו דנו ברצינות על גירושין, כלומר, הרבה פעמים, מאוחר מדי. לכן בהרבה מקרים הטיפול הוא חסר משמעות, כי תמיד צריך שניים כדי ליצור מערכת יחסים ושניים כדי לתקן אותה. רק אחד משני השותפים אינו יכול לעשות יותר מחלקו ואף פעם זה לא רק באשמת של אחד מהם. אז מהם ההיבטים הכלליים במובילים לטיפול זוגי? הבעיות הרגילות של זוגות הן בדרך כלל משני סוגים – בעיות בתחום הדינאמיקה המינית, בגידה, בעיות כלכליות ועוד. תהליך של טיפול זוגי בזום הוא לא אחיד והוא מותאם לכל זו וזוג. התהליך מבוסס על יצירת דו שיח בין בני הזוג ויצירת תקשורת פתוחה וקנה. דבר מאד חשוב במהלך הטיפול זה לתת זמן לכל אחד מבני הזוג לדבר על הבעיות.