ייעוץ פסיכולוגי בקריות

הפרעות קשב וריכוז – אימון מוחי

הפרעות קשב וריכוז – אימון מוחיבמידה ואתם או אחד הילדים שלכם אובחן כסובל מנושא של הפרעות קשב וריכוז, זה אומנם לא הדבר הכי נעים לדעת או לגלות, מצד שני מכיוון שמדובר נושא כל כך נפוץ ופופולארי, זה גם לא כל כך נורא. ישנן מגוון רחב של דרכים להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז מלבד לקיחת תרופת הריטלין, פשוט צריך להיות מודעים אליהן. בניגוד למה שניתן לחשוב, ישנן עוד דרכים להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז מלבד ריטלין. חשוב לדעת שלמרות שאומרים שהפרעות קשב וריכוז  הם רק עולם הילדים, יש הוכחות שגם מבוגרים רבים סובלים מאותה בעיה וחלק אפילו לא מודעים על זה.

הפרעות קשב וריכוז – ישנן גם חלופות לריטלין

אנשים אשר הובחנו כסובלים מנושא של הפרעות קשב וריכוז, יטופלו בדרך כלל על ידי תרופות ובראשן הריטלין. הבעייתיות בנושא של ריטלין, היא קודם כל התופעות לוואי הנלוות לצריכת התרופה ושנית כל העובדה שמדובר בתרופה שיש לה טווח השפעה קצר יחסית. החדשות הטובות הן שיש גם חלופות לתרופת הריטלין, המיועדות עבור אלו שמעדיפים להימנע מצריכת התרופה הזאת. אחד מהחלופות הללו הוא אימון מוחי או לאחרונה יש גם משחקי במחשב מיוחדים שמאוד מומלצים במצבים של ADHD.

הפרעות קשב וריכוז – השפעותיו של אימון מוחי

אימון מוחי מתבצע באמצעות תוכנת מחשב שמטרתה היא להפיק גלי מוח בתדר המאפיין יכולת של הפקת קשב וריכוז ברמה טובה. במסגרת האימון המוחי מתבצעת מדידה של גלי המוח באמצעות מכשיר EEG. עד כה התוצאות של אימון מוחי הראו על תוצאות טובות אצל הסובלים מהנושא של הפרעות קשב וריכוז, תוצאות שגם החזיקו מעמד לטווח הארוך.

הבעיות הטמונות בצריכת ריטלין

הסיבות אשר גורמות לנושא של הפרעות קשב וריכוזהפרעות קשב וריכוז הן נוירולוגיות. כתוצאה מכך תרופות כמו ריטלין שיש להן השפעות ממריצות על הנוטלים אותן נחשבות לטיפול אפקטיבי ויעיל עבור ילדים ובוגרים המאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז. הבעייתיות בריטלין היא שלמרות שרואים בפועל את השפעת התרופה לטובה, נוצרות בעקבותיה בעיות אחרות הקשורות לתופעות הלוואי השונות של התרופה. בין היתר, תופעות הלוואי יבואו לידי ביטוי באובדן תיאבון, קשיים בהירדמות, כאבי ראש, נטייה לדיכאון ועוד מגוון תופעות לוואי בעייתיות בעיקר אם מדובר בילדים אשר צורכים את התרופה. בנוסף, ההשפעה של תרופת הריטלין היא השפעה קצרת טווח וברגע שטווח ההשפעה יסתיים, כל התסמינים של הפרעות קשב וריכוז יחזרו במלואם.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך